/Files/images/nn_b_68363.jpg

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про дошкільну освіту

Стаття 8. Роль сім'ї у дошкільній освіті

1. Сім'я зобов'язана сприяти здобуттю дитиною освіти у дошкільних та інших навчальних закладах або забезпечити дошкільну освіту в сім'ї відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти.
2. Відвідування дитиною дошкільного навчального закладу не звільняє сім'ю від обов'язку виховувати, розвивати і навчати її в родинному колі.
3. Батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.

Згідно зі ст.12 Закону України "Про охорону дитинства" батьки несуть відповідальність про стан здоров"я дитини, його фізичний розвиток.

Відповідно до ст. 12,15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" медичні працівники, які проводять профілактичні щеплення, зобов"язані надавати об"єктивну інформацію особам, яким проводять щеплення, або їх законним представникам про ефективність профілактичних щеплень і можливі післявакцинальні ускладнення. Право на відмову від щеплень закріплене п. 18 Положення про організацію і проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ України від 03.02.2006р. №48. У разі, якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених сторків у зв"язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів, вони можуть бути прийняті до дитячого закладу та відвідувати його. Питання про відвідування дошкільногог закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень вирішується лікарсько-консультативною комісією, згідно наказу МОЗ України №434 29.11.2002 та затвердженого цим наказом Примірного положення про підготовку дітей на педіатричній дільниці до відвідування дошкільного закладу.

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється протягом календарного року

на підставі:

• Заяви батьків, або осіб, що їх замінюють,
• Індивідуальної медичної карти дитини за формою № 26,
• Довідки дільничого лікаря про епідеміологічне оточення,
• Свідоцтва про народження дитини

Відповідно до Статуту Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) селиша Донець Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської області "

п. 2.7. - за дитиною зберігається місце у ДНЗ у разі її хвороби, карантину, санаторного лікування, на час відпустки батьків або осіб, які їх замінюють, а також у літній оздоровчий період (75 календарних днів)

*п.2.8. - відрахування дитини з дошкільного навчального закладу здійснюється:

* за бажанням батьків, або осіб, які їх замінюють;
* на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
* у разі відсутності дитини без поважних причин більше двох місяців;

* у разі несплати за харчування дитини після встановленого терміну впродовж двох місяців.

* п.2.9. - термін письмового повідомлення батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини - не менш, як за 10 календарних днів.

У ЗДО селища Донець діють правила, вимоги, які допомагають правильно організувати час перебування у ньому ваших дітей.

Запрошуємо Вас дотримуватися таких правил:

1. Своєчасно приводити дитину до закладу дошкільної освіти - до 8.00 ( щоб вона встигла зробити ранкову гімнастику) та забирати до 17.30, дітей з чергової групи до 18.00.

2. Якщо Ви не зможете привести дитину до 8.00, вам слід повідомити про це вихователя заздалегідь.

3. Не залишайте дитину саму у приймальній кімнаті групи, передавайте її вихователю. Неприпустимо відправляти дитину до дитячого садка саму, без супроводу дорослого.

4. Приводити дитину в ЗДО в чистому одязі, у взутті, що відповідає розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам.

5. Приводити в ЗДО здорову дитину, повідомляти вихователя про її самопочуття вдома та незвичайні випадки (падіння, ушкодження, скарги на погане самопочуття).

6. Своєчасно повідомляти вихователя, адміністрацію закладу про хворобу дитини за телефоном: 72-2-28.

7. Якщо під час ранкового прийому в ДНЗ у дитини виявлено ознаки хвороби, батьки зобов'язані звернутися до медичної сестри закладу за консультацією.

8. Батькам варто заздалегідь домовитися з вихователем щодо тих осіб, яким вони доручають забирати дитину з дошкільного закладу. В окремих випадках таке доручення оформляється письмово.

10. Вихователь не має права віддавати дітей неповнолітнім дітям, батькам у нетверезому стані.

11. Вносити плату за харчування не пізніше 20 числа кожного місяця.

12. Вихователь не несе відповідальності за збереження дитячих прикрас (сережки, хрестики тощо).

Кiлькiсть переглядiв: 227

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.